Cabal Software
Kropki

Skrypt ten powstał z mojego lenistwa - nie chciało mi się kontrolować co, w którym wątku przeczytałem.
Postanowiłem zatrudnić przeglądarkę do pilnowania tego i sprawdzania, co nowego w śledzonych wątkach.

Kropki

Zasada działania

Działanie jest dość proste - skrypt aktywuje się na konkretnym wzorcu szukając strony wątku na forum SSC.
Po znalezieniu takowego, sprawdza, czy jest on na liście wątków śledzonych i w zależności od wyniku, albo zaproponuje dodanie go do listy, albo przejdzie do ostatniego zarejestrowanego postu i będzie śledził dalsze przeglądanie.

Jest też specjalna strona (a w zasadzie reakcja na pewien adres, na który forum odpowiada 404), po wykryciu której skrypt otworzy w kolejnych kartach przeglądarki wszystkie śledzone wątki, po czym po załadowaniu ich zamknie te, w których nie ma nic nowego.

Gromadzenie danych

Wszystkie dane przechowywane są w przeglądarce przy użyciu localStorage. Żadne dane nie są wysyłane gdziekolwiek poza Twój komputer.
Z drugiej strony wyczyszczenie ciastek w przeglądarce czyści też localStorage, więc w takim przypadku wszystkie dane znikną.

Instalacja

Skrypt został przewidziany do pracy jako UserScript dla GreaseMonkey (rozszerzenie do przeglądarki Firefox).
Trzeba więc zainstalować owo rozszerzenie (Firefox -> Dodatki), następnie kliknąć tutaj.

To powinno otworzyć okno instalacji skryptu.
Jeśli nie zadziała - należy plik i zapisać gdziekolwiek, po czym otworzyć je przy pomocy Firefoxa (Firefox -> Nowa karta -> Otwórz plik).

W trakcie używania, skrypt będzie otwierał i zamykał karty przeglądarki, więc ta może poprosić o zgodę na to.
W przypadki zamykania może istnieć potrzeba zmiany ustawień przeglądarki (domyślnie skrypt może zamknąć tylko te karty, które otworzył).
Można to zmienić na stronie about:config, opcja nazywa się "dom.allow_scripts_to_close_windows" (ale bez zmiany skrypt też będzie działał).

Obsługa

Najpierw oczywiście trzeba się przebiec po śledzonych wątkach i każdy dodać do kolekcji (pojawi się na stornie odpowiedni link).

Następnie można sobie wrzucić w zakładki link https://www.skyscrapercity.com/open, który otworzy wszystkie wątki w oddzielnych kartach i zamknie te, które nie mają nowych wpisów.

Alternatywnie można sobie wrzucić w zakładki adres konkretnego wątku, w którym numer strony trzeba podmienić na 0.
W takim przypadku skrypt po wczytaniu strony pierwszej, przeskoczy na ostatnio czytaną (mało efektywne, ale czasem się przydaje; korzystam głównie z metody pierwszej:).

Kropki

Jesli masz uwagi, sugestie albo reklamacje, napisz do mnie:

E-mail cabal@cabal.pl
E-mail cabal@SSC

Awatar
Ta strona używa cookies w celach statystycznych